Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Psychologický průzkum

Obrátila se na mě kamarádka Anička Z. s prosbou, že by potřebovala sehnat respondenty pro jeden výzkum. Zdá se, že na tom závisí její zápočet a tak doufám, že se přidáte a společně ji podpoříme.

Anička píše

Je to jednoduché, jedná se o výzkum, který dělá psychologická fakulta jedné americké univerzity (Bradley University). Jak už to s psychologickým výzkumy a experimenty od 50.let je, obvykle jsou dělány na studentech psychologie. K tomuto výzkumy byly přizvány i další americké a taky neamerické univerzity (ó slavná alma mater Univerzita Karlova…)

No a jak jsem se k tomu dostala já?

Jak slepý k houslím. Protože výzkum není na našem území dotován žádným grantem, nejsou peníze na odměny respondentům. Proto je těžké lidi přesvědčit, aby se zúčastnili a data jaksi nepřibývají. Pak není nic jednoduššího než zbavit se zodpovědnosti tak, že ji přehodíme na podřízené - studenty.

Pan proferos Weiss, věhlasný to klinický a sexuologický psycholog a soudní znalec, nám na přednáškách ze sexuální psychologie bezostyšně řekl, že kdo chce z předmětu atestaci, musí pro něj buď přeložit nějaké odborné cizojazyčné články (tento artikl byl mezi studenty ihned rozebrán) nebo se podílet na výzkumu tím, že sežene 20 respondentů a odadministruje 20 dotazníků.

Takže jaképak tajnosti - respondenti krom pocitu, že pomohli a poskytli data k výzkumu nebudou mít nic, a já, pokud si seženu svých dvacet (resp. teď 18) respondentů, budu mít zápočet od Weisse.

Pomůžeme?

Doufám, že chápete závažnost této situace a tak se i já ptám. Najde se tu skupina mužů a žen nejlépe v poměru 9 : 9, ve věku mezi 18 a 50 lety, kteří by byli ochotni vyplnit asi 40-ti minutový dotazník? A to bez nároku na honorář? Věřím, že se ke mě přidáte a než začnu povolávat do boje dobrovolníky, sami se ozvete.

Pár detailů k testům

Výzkum se jmenuje Osobnost a sexuální postoje. Trvá asi 40min.

Jednak je pouze přeložen do češtiny, není upravován na české prostředí, proto některé otázky (hlavně ty exponované, týkající se kriminality a promiskuitního chování) nám Čechům mohou připadat přehnané, u nás to zkrátka není tak zvykem. Ale s tím si musí poradit zadavatel sám.

A další věc. Několik otázek mi přišlo fakt intimních. K tomu ale na druhou stranu nutno podotknout, že dotazník je anonymní, tak se člověk nemusí stydět.

Jistá satisfakce pro hrdiny respondenty může být to, že UK obdrží závěry z výzkumu, a ty dostaneme i my (tj, já a moji spolužáci, kteří sháníme data), a budeme je moc postoupit tedy i vám - bohatýrům, kteří jste nám ta data poskytli.

Buď bych se s vámi ve skupině sešla a vyplnili bychom je na místě, nebo bych vám je na nějaké schůzce rozdala a na jiné je pak vyzvedla. (Ta druhá varianta má velké úskalí, známé všem výzkumníkům, a to, že návratnost rozdaných dotazníků se pohybuje okolo 5 - 15%)

Tak co?

Pokud to pořád ještě nepochopil, tak bych mu rád prozradil, že tady mám posledních 17 míst na úžasnej psychologickej výzkum, kterýho se můžou zúčastnit jen ti nejlepší jedinci. Tahle šance se už nemusí nikdy opakovat, a proto je potřeba se ozvat co nejdříve.
Je to už jasnější?

Lopo

Přátelé | datum28.04.04 | 1599x | Poslat e-mailem

Diskuze:Psychologický průzkum

... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu