Diskuse
Hledání

Nepřihlášený uživatel

Diskuze:Komerčnost pravidel 

Jméno: e-mail:
Nadpis příspěvku:
Vlastní text:Používat HTML?


(Radost, 20.01.05 16:33)

1) myslím, že "zisku" v ekonomickém slova smyslu rozhodně nedosáhneš. Ale děláš to pro peníze?
když si vezmu kolik hodin trávíš jen nad naprosto zbytečným a nepoužitelným kombinováním vyšších povolání (ale to já taky :-) nebo takový generátor postav...:-)
navíc jsou autorský honoráře vždycky dost směšný
2) Název bych neměnil (ne že by byl nějak dobrý, ale má určité nostalgické kouzlo), ale pokud si to přeje nakladatel, co něco jako "Stín dřevěného meče" nebo "Životy a magy" nebo "Provázkové dungeons a legrační dragons"? Dělám si srandu
3) Koncept vydání je dost těžkopádný. Pokud totiž systém obalíš spoustou omáčky, bude velice zbytečné s sebou všechno tahat do lesa a na dračku půjdou stará původní pravidla bez omáčky. myslím že pravidla na LARP by neměla být tak obsáhlá jako pravdila stolní RPG.
Koncept systém zdarma, omáčka komerční, zcela postrádá v tomto případě smysl (podle mě) to si nekoupí opravdu nikdo.
Samozřejmě by bylo nejhezčí to vydat po malých částech, ale to je asi komerčně neúnosné. Co ty pravidla ještě víc rozšířit o pravidla? Co tam přidat scénáře nějakých slavných tažení? Nebo ukázky z legend?
4)obrázky. jsou hezčí. fotky kradou lidem duši. bylo by mi líto kdybych ani na jedný fotce nebyl, a ani na jedný fotce bych nechtěl být
5) Upřimně? asi vadilo. i dnd jsem si nikdy nekoupil. a zvlášť bych asi nechtěl platit za omáčku, a to ani kdyby jí napsal Mikuláš. Ať radši napíše román :-)

... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu