Diskuse
Hledání

Nepřihlášený uživatel

Diskuze:Počítačová hra jako nedílná součást informační společnosti 

Jméno: e-mail:
Nadpis příspěvku:
Vlastní text:Používat HTML?


Hm... (Mikuláš, 10.01.05 23:11)

Na otázku: Rozhodně jsem se jako prcek učil ovládat počítač spíš kvůli Indiana Jonesovi, Civilizaci a Syndicatu, než abych na něm dělal tabulky v Excelu, to rozhodně nemůžu popřít :) Postoj mi hry nezměnily, spíš byly první, co ho začalo budovat. Logicky - k počítači jsem se dostal prvně v "hravém" věku. Zajímavější by byl takový průzkum mezi staršími.

Estetika - nevím, nevím. Možná je to přídatný efekt, vezmi si, že první hry se hrály na diodách, další na kalkulačkách s takřka nulovými grafickými možnostmi, dneska had na mobiluním telefénu taky sotva někoho strhne svou estetickou funkcí. Byl bych s tím opa...opa...opicotrný. První je vždycky hra. Nehravá/nehratelná hra tě neudrží jenom svými estetickými kvalitami (rozhodně ne dlouho), ať už má grafickou či zvukovou stránku sebelepší. Zato dobrou textovku - i když ta může mít kvality literární (ač je obbvykle nemá :), tak řekněme raději hru v textovém módu, třeba ADOM - můžeš hrát i s neestetickým pípáním PCspeakeru.

Jindra: Činohra ND by si občas pár rajčat zasloužila, jen co je pravda. A včera jsem měl chuť plivat na HaDivadlo, ale bylo mi jich líto, když se táhli tu dálku z Brna (navíc jsem z balkónu nedoplivl).

... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu