Diskuse
Hledání

Nepřihlášený uživatel

Diskuze:Počítačová hra jako nedílná součást informační společnosti 

Jméno: e-mail:
Nadpis příspěvku:
Vlastní text:Používat HTML?


(Radost, 10.01.05 15:44)

chlapci, tak vám děkuji za pěkné názory, i když poněkud off topic ;-)
add narativ: neupírám hře narativitu, snažím se spíš hru definovat jako zcela nový druh narativu, kde už nemá nad dílem a hlavně dynamickým rozvojem jeho narativu vládu imanentní autor ale samotný divák/hráč
add estetično: to je docela zásadní otázka, ale netýká se přímo mé práce. já naopak tvrdím, že stav mysli, do kterého se hráč dostává při hraní počítačové hry se dá definovat jako estetický postoj a myslím že je to záměrné. Existují dokonce hry, které jsou přímo "umělecké" - byl jsem dokonce na výstavě "módů" unrealu :-) a ten zbytek má značný potenciál k tomu, aby se estetickým objektem staly. Lidé se na hry dívají a inteagují s nimi, hodnotí jejich vlastnosti a jejich hraním se rozšiřuje jejich osobnostní potenicál (doufám)
pořád válčím mezi touhou pojímat to abstraktně, metodami estetiky a mediálních studií, ale obor mě stahuje k těm konkrétnějším datům atd.
a hlavně se musím zabývat těmi rozhraními, a to mě dostává k další otázce, na kterou by nemělo být nijak obtížné odpovědět: myslíte, že jste se díky počítačovým naučili lépe ovládat počítat a celkově nějak změnily váš postoj k informačním technologiím?
a druhá otázka: podle čeho si lidé vybírají "dobrou" počítačovou hru?

... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu