Diskuse
Hledání

Nepřihlášený uživatel

Diskuze:Kritika her na hrdiny 

Jméno: e-mail:
Nadpis příspěvku:
Vlastní text:Používat HTML?


... (Alnag, 30.04.06 10:06)

Když píšeš, že nic jinýho nebylo tak tím chceš zřejmě říct, že v místní speciálce SF&F nic nebylo. Ve skutečnosti samozřejmě existovaly RPG her desítky až stovky. Jen nebyly tak snadno dosažitelné.

D&D 3e je více méně druhá generace RPG... v 3.5e jsou jisté náznaky třetí generace. Do první generace lze zařadit třeba původní D&D z roku 1974. :-)) A hry z té doby - Chivalry and Sorcery, Traveller atd. První generace RPG se silně odkazuje k wargamingu, klíčové je stále ještě tahání figurek po taktických mapách.
Druhá generace RPG je taková ta známá klasika, zvyšuje se důraz na postavy a příběh. Třetí generace začíná stírat rozdíly mezi LARPem a RPG. A čtvrtá generace... no... uvidíme.

"hra nemusí být reálná" není příliš silná. Zahraj si Bunnies and Burrows (Králíky a nory), Superhrdiny, Komixáky nebo něco zcela odtrženého od reality a pochopíš, proč je naprosto absurdní se zabývat výpočty vzhledem k známému světu.

Mimochodem psát do tohohle blogu je poměrně málo komfortní. Jestli o tom chceš nějak důkladněji diskutovat (nebo i o dalších věcech týkajících se RPG) doporučuji zajít na RPG fórum (rpgforum.jinak.cz). :-)

... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu