Diskuse
Hledání

Nepřihlášený uživatel

Diskuze:Kritika her na hrdiny 

Jméno: e-mail:
Nadpis příspěvku:
Vlastní text:Používat HTML?


:) (Nec-Ron, 30.04.06 00:09)

To už je lepší :) Ty tři původní reakce mi přišly fakt trochu přehnaně útočný. Takže:

a) GURPS znám, není špatnej, ale má svý mouchy. Hodně věcí je nedořešenejch a třeba věc, že kolo trvá jednu vteřinu... Ale moc si ho nepamatuju a možná že nový verze udělaly pokrok.

b) Tu svojí hru jsem dělal v době, kdy nic jinýho neexistovalo, než GURPS, DnD, DrD a Shadowrun. Pár amatérskejch her, ale třeba D20 ještě nebyl. Bylo to vytvářený jako experiment a nechci se k tomu vracet. Smyslem bylo opravdu simulovat co nejpřesnějš realitu a pak vzorce zjednodušit na hranici použitelnosti.

c) Když je DnD druhá generace, tak co je proboha první???

d) Z toho mýho "článku" to skutečně mohlo vyznít tak, že mi jde hlavně o realičnost. Vůbec to tak ale není. Když vymýšlím pravidlo, jde mi především o tom, jakou zábavu z toho budou mít hráči. Teprve někde na konci se snažím věc definovat tak, aby byla co nejreálnější. Třeba nedávno jsem svůj LARP převed do stolního RPG. A udělal jsem to tak, aby pravidel bylo co nejmíň, hra co nejjednodušší. I když myslím, že realistická je dost. Ale až na posledním místě. Opět opakuju, že to mohlo vyznít jinak.

e) Věta "hra nemusí být reálná" mi přijde přeci jenom příliš silná. Realičnost ve hře je kvůli tomu, aby si člověk nemusel pamatovat herní mechanizmy. Aby nebyl rozpor mezi tím, jak by věci fungovaly skutečně a jak dopadnou ve hře. Typu: iniciativa, hraje hráč A, útočí úžasným mečem, půjčí ho hráči B, hraje hráč B, útočí tím úžasným mečem, půjčí hráči C... Ale chápu, jak to bylo myšleno.

f) Ty "vyprávěcí" systémy můžou bejt inspirující :)

g) Tohle není blog založenej na hrách. Tohle je blog o všem :) To znamená, že si tady člověk může dovolit napsat něco volně a nezvažovat přesně slovo od slova. I když odhaduju, že za těch, hm, 15 nebo tak let co RPG hraju a tvořím (byť ne až tak stolní RPG, ale LARPy) přeci jenom něco vím... :) Ale díky za kritiku, aspoň jsem se něco dozvěděl.

... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu