Diskuse
Hledání

Nepřihlášený uživatel

Diskuze:Pravda 2003 - kritika 

Jméno: e-mail:
Nadpis příspěvku:
Vlastní text:Používat HTML?


nekopejte do mrtvol, je to neslušné (Radost, 18.09.03 16:15)

Už několik dní bojuji s pokušením, napsat si sem taky svůj malý příspěveček. Vždycky jsem si našel dost argumentů, abych tak neučinil. Třeba že jsem nebyl na Pravdě do konce, takže vůbec nemůžu soudit akci jako celek. Do přípravy jsem přispěl jen jedním nepříliš povedeným questem. V lese jsem trávil minimum času. Atd., atd.

V průběhu každé Pravdy jsem si říkal, že už nikdy víc, že něco takového už nikdy nebudu absolvovat. V průběhu každé Pravdy se to zlomilo a pár hezkých okamžiků zvítězilo nad všemi kritickými hlasy. Letos to ale bylo jinak. Proč? Uvažoval jsem nad tím asi víc, než za co to téma stojí. Mé pocity jen umocnila tahle nepovedena diskuze, kde se od samého začátku chrlí jen emoce a lidé se posílají kamsi...

Koncept světotažení Pravda je podle mého názoru původcem všech dílčích problémů, které Lopo nadnesl (A MYSLÍM SI, ŽE MÁ SVATÉ PRÁVO HO ŘÍCT A BUDU DO POSLEDNÍHO DECHU BOJOVAT ZA JEHO PRÁVO HO ŘÍCT, I KDYBYCH S NÍM NESOUHLASIL!!! -Voltaire) Vyplývají z této koncepce, kterou jsem si pojmenoval: organizátor baví hráče, vede ho za ručičku po stále stejných questech typu kohoutek-slepička. Je nutné do hráčů cpát vše horem dolem, až to ty zkušenější odrazuje (a už ani nejezdí) Protože je to nebaví. Samozřejmě, přihlásí se 1002 lamiček (Pravda snad ještě pořád patří k těm lepším dřevárnám s pověstí, která chytá) pro které je tenhle způsob hry (zřejmě?) nutný. A máme zde ukázkový bludný kruh. Ve všech dílčích poznámkách musím souhlasit s Xirkanem, v tomhle modulu hry to prostě asi líp nejde. Nelze zabránit laagování, protože quest se své linearity nikdy nezbaví. A čím líp je připraven, tím víc je náchylný k tomu, vytvořit skluzy. Je nutně složitější a pevně stanovený. Z toho vyplývá i "nevyužití potenciálu" - není možné aby hráči přišli do bodu A, když ještě nemají B, C, D, případně E, F, G... Cechy se nestíhají prostě proto, že na ně není čas a prostor (ani hráči ani organizátoři nemají "tolik" času a cechmistři třeba zanedbali přípravu?) Čas a Pravda. To je skoro téma na disertaci :-)

Myslim si, že ti, kdo letošní Pravdu organizovali, udělali v daných mantinelech obrovskou práci. Proto je každá kritika trochu neetická. Je oprávněná, ale nemorální. Nevím kdo se jak moc podílel, proto nebudu nikoho jmenovat, každý má jistě svou představu. Příprava před hrou a všechny ty originální nápady, setkání, to vše bylo supr vykoumané a dobře udělané. A určitě měla šanci být skvělou hrou. Jak to dopadlo, to ví každý z Vás nejlíp.

P.S.: Kdo by z tohoto příspěvku usoudil, že 1) ho psal někdo zamindrákovaný 2) jen proto, aby kritizoval ty chudáky, kteří akci dělali 3) a sám na celé akci nic neudělal 4) a ještě navíc odjel moc brzo 5) a celé je to blbost 6) protože po bitvě je každý generál... Tak radši ani nic neodpovídejte. Máte samozřejmě Pravdu.

... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu