Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Vltava - červen 2003

Z Vyššího Brodu až do Zlaté Koruny a to za dva dny? Ne za den a půl a bylo to super. (7.-8.6.)

Příjezd

Cestu do Vyššího Brodu jsme absolvovali autobusem, který řídil někdo, kdo asi chtěl doma přistihnout manželku. To, že jsme se starší KAROSOU jeli docela rychle mi nějak nevadilo, ale že se dvojitá čára nepřejíždí, vím i já. Cestou jsme si ještě znepřátelili motorkářský gang H&D, neboť se náš řidič rozhodl, že je všechny pře(d)jede. Dostali jsme strach, že si na nás někde počkají (přijdou negři s lampama a kleštěma …) a dají nám nakládačku, ale naštěstí se tak nestalo.

Tečkou na závěr bylo jen projetí zastávky, kde nás měl čekat Casper, s prohlášením, že stejně všichni chceme do kempu. Spokojeně jsme vystoupili, zavolali Casperovi, aby vyrazil za náma. Se Zdenálem jsme se kvůli blbosti chytli a kdo nás zná, tuší, že jsme měli další den tichou domácnost. K večeru Zdenál s Cásperem začali bejčit a mlátit se.


Sobota

Zdenál ještě večer vyhrožoval brzkým vstáváním, k čemuž jsem se po týdnu ponocování postavil víc než negativně. Když ale od půl sedmé začali lidi v kempu bláznit a sluníčko se opíralo do stanu, bylo jednodušší vyrazit. Výběr lodí se nám tentokrát moc nevyvedl. Naši “pramici” jsme pojmenovali Aurora, ale příhodnější by byl Titanik nebo U-571, ale to jsme zjistili až později. To, že jsou lodě až příliž otevřené a že mají divnou špičku, jsme zjistili už na prvním jezu.

Zdenál si na kajáček nestěžoval a naopak ukazoval, že sjet (skočit?) se dá všechno. O tom, že je to úžasný požitek z jízdy se podařilo přesvědčit většinu , a tak jsme si vyzkoušeli, jak se na tom jezdí. Asi to chce cvik, neboť jen Casper vydržel víc jak čtyři kilometry a teprve potom odpadl.

Člověk by řek, že ujet 30km za den je moc, ale když si ráno včas vstanete, máte příjemný počasí, jste v Krumlově coby dup. Zakempovali jsme v kempu a vyrazili do města. Hlavním cílem byl místní brusič skla, od kterého již každoročně přivážíme svým drahým skleničky s milým textem. Přestože jsme tušili, kde sídlí, krámek jsme tentokrát nenašli a tak jsme se šli podívat aspoň na mědvědy. Nevím, jak to dělají, ale než jsem si nachystal foťák, už byli mimo dostřel. Ani vhození příspěvku do plechovky situaci příliž nezlepšilo. Asi podle zvuku poznají Euro od Koruny ;-).

 

Ještě jsme se podívali, co nás další den čeká. Kdo někdy jel Vltavu ví, že v Krumlově je co sjíždět a že vodáci jsou zde oblíbená atrakce. (no myslím, že jsme je nezklamali ;-) )

Po návratu do tábora, jsme si všimli nadšenců, kteří se věnovali volejbalu a tak jsme se s Maxem přidali. Ti méně zvyklí a ti připálení od sluníčka, zatím ukázkově vytuhli. S Casperem a Maxem jsme si ještě do noci povídali, ale poté, co jsem prospal položenou otázku, jsem raději vyhlásil večerku.

Neděle

Plni nadšení jsme vypluli vstříc jezům. První jsme přenášeli, Zdenál ho hópnul tak rychle, že jsem ho nestačil ani vyfotit. U druhého jsme se zdrželi, protože byl fotogenický a pro nadšence.

Na dalším jsme si i my s Lamim užili svoje. Byl jsem na kormidle. Přestože jsme měli teoretickou přípravu z předchozího dne, nenechali jsme si rozmluvit, že se to ve dvou jet nedá. Místní dáma s výhledem nám oznámila, že voda je teplá a to nás mělo varovat. Vrhli jsme se do toho hlavou. A to doslova. Nabrali jsme rychlost, najeli na střed proudu, když se něco pos…o. Loď se v rychlosti 6km/h (možná i víc) na fleku zastavila a já se setrvačností vrhnul vpřed. Ani dřevěná příčka, která je uprostřed lodi, mě nezastavila. Jen jsem lehce přibrzdil o Lamiho a poté opustil loď. Ta se naštěstí pohnula a začala ponorkový manévr. Poté, co jsem se nadechl, zachránil kontaktní čočku, jsem začal chytat pádla a posléze loď. Lami někam odplul a mě napomoc přišel nějaký vodák, se kterým jsme otočili loď. Ještě, že voda byla akorát, jen naložili jsme bagáž a já si začal počítat další zranění. Odnesl to jen loket a naražené koleno - možná tím jsem narazil do té příčky, ale kdo ví ...
(večer jsme to ještě několikrát přetřásli a jak prohlásil Zdenál - "Aspoň bude další dva měsíce o čem vyprávět.")

Další jez byl už pod hradem. Casper si ho sjel na kajáčku, Max s lodí a Zdenála se nám podařilo přemluvit, že to sjede i se sudama. Asi nám to ještě chvilku nezaponene ;-). To není loď, to je ponorka.

Kousek za jezem jsme zastavili a vyrazili na druhý pokus hledání rytce báječných skleniček. Po chvilce hledání a doptávání jsme našli dveře s cedulkou Dovolená. Hmmm, všichni si posteskli, co řeknou doma a tak jsme opustili Český Krumlov.

Další cestu do Zlaté Koruny nám nejdříve zpříjemnil nafukovací člun, na kterém jeli tři dospělí a tři děti. Otcové seděli vepředu a dirigovali cestu, manželka se slunila uprostřed a tři haranti spokojeně pádlovali. Tomu říkám pohodlíčko. A to ty děti prý nebyly ani vlastní ...

Kousek před Korunou se Zdenál rozhodl, že se konečně naučí s kajakem Eskymáka. Teorii měl zvládnutou, leč praxe nepřicházela. Najel si do středu řeky, chvilku se soustředil, zabral pádlem, loď se otočila a my koukali jestli ještě vyplave. Každý počítal, jak dlouho asi vydrží pod vodou a jestli už je čas pro něj skočit. Po té co vyplaval jsme dali další věcné rady a když se to nepovedlo ani napodruhé, tak se na to vykašlal.

U Koruny jsme si úžasně zaplavali nechali se naposled společně vyfotit a za jezem jsme už jen hledali cílový kemp. Pokusili jsme se zamaskovat poničenou příčku, jak to šlo, ale naštěstí to nikoho nezajímalo. Přeskládali jsme věci do batohů a hurá na BUSík, který měl jet z blízké vesnice.

Cestu jsme spolehlivě prospali a my se Zdenálem marně přemýšleli, jak nám půjde lezení po stěně ...

Zpočátku, když to vypadalo, že pojedeme ve třech, tak jsem to chtěl už odpískat, ale měli jsme perfektní počasí a skvělou morálku a tak jsem byl rád, že se přidal Casper s Maxem. Rád bych, aby nás na podzim bylo více, protože to stojí za to.

- :opo -

Lopo

Výlety | datum12.06.03 | 6505x | Poslat e-mailem

Diskuze:Jak se vám druhý ročník Zdenálovi Vltavy líbil?

Články na podobné téma

Podzimní Vltava (vyšlo 06.10.03)
Babí léto na Vltavě (vyšlo 12.09.03)
Víkend na Vltavě (vyšlo 22.05.03)
... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu