Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Sněžka 2003 - fotoreportáž

Díky Cobrovi máme spoustu hezkých fotek z výšlapu na naši nejvyšší horu Sněžku.

Jak už Váša psal ve svém preview, byl to prima výlet. Na to, že to celé vzniklo krátkou zmínkou při lezení a vyvěšenou diskusí, mám z toho výborný pocit. Je pravda, že se taky hodně ukázalo - Vášovo pochodování stylem Start - Cíl, jsem do dneška nezkousl. Ženy si příště vezmou lepší botičky a lepší fyzičku zkusíme sehnat všichni. Že, Ondřeji?


Naše slavná výprava, zleva Ondřej, kus Lamiho, Kája, Ladžin, Lopo (já?), oklivý Váša a Cobrova žena. Pec pod Sněžkou.(Cobra fotí)


Takhle spolu pěkně chodíme ... Lami s Kájou a já se Zdenálem. Kája jestě neví, že botičky si nevybrala ideálně, no a já se snažím rozlomit jablko pro toho exhibicionistu Zdenála.


We're kings of the world !

(Lami několik okamžiků poté ztratil rovnováhu a zřítil se do údolí. Král může být pouze jeden ...)První povolená pauza během cesty. Ondřej malinko přepálil nasazené tempo a dokonce to i přiznal. Začíná nám docházet, že ikdyž je to jen Sněžka, tak to chtělo náhradní tričko. Pánové dovolí, ženy odpustí, je čas ukázat hruď ...


Tak a není cesty zpátky, poslední výšlap a jsme nahoře. S dobrou vůlí radím Lamimu s Kájou, aby šli naokolo, protože by to pro "bačkůrky" měla být lepší cesta. Ostatní postupujeme strmou kamenitou cestou. Jsem rád za trackingové boty a přemýšlím, jak se jde Cobrovi v jeho sexy-teniskách, kde se zásadně nezavazují tkaničky.
V půli stoupání koukám, kam jsem poslal Lamiovce (Lamy? ;-)) a začínám se modlit, aby i jejich cesta vedla nahoru. Samozřejmě jsme se závěrem nechali vyhecovat a poslední stoupání jsme si vyběhli. Šlo to sice ztuha, protože všude byla spousta turistů - asi nahoře dávají něco zdarma...

Nahoře si to stále moc neužívám a tak sháním mapu a signál, abych mohl případně volat. Naštěstí za chvilku oba přicházejí a tak můžeme začít oslavovat. Ty piva jsme si poctivě vynesli až z daleké Pece.Poté, co jsme posilnili, nafotili, tak zjišťujeme, že avizovaná česká restaurace zde opravdu není. Plánujeme další cestu přes nevímco a vyrážíme.


This is war!

To takhle jdeme a potkáme sníh. Normální, inteligentní dospělý člověk by si řekl, že je to v horách normální a šel by dál. A oni se začnou koulovat! Teda Lopo, necháš toho, ty parchanteee, pleeesk...


Krajinky

  

Unaveni (na)tůrou usedáme do prachu cesty. K autům je to, co by kamenem dohodil. Chybí nám ještě Lami se ženou. Po 15 minutách začínáme být nervózní a ještě k tomu začíná poprchat. Naštěstí už přicházejí. Lami má trávu ve vlasech a tak se na nic neptáme ;-). Na oplátku zkoušíme historku s tím, že jsme zakufrovali a že ten kopec budeme muset vyšlapat zpět. Kazím tuhle zábavu a nařizuji odchod. Aby toho dnes nebylo dost a tak finále zase s Ondřejem a Ladžinem dobíháme...

Panorama


Cobra má super foťák a tak nám udělal nádherný panoramata okolí.Na Snežce jsem předtím nikdy nebyl a jsem rád, že jsem to mohl konečně dohnat. Měla by to být naše první výprava z cyklu Mont Blanc 2004 a i tady se ukázala spousta věcí - jak zkouška vybavení, náhradní tričko, mikina navíc. Zaplať pánbůh, ženebylo ošklivě. A hlavně se ukázali lidi .... a ... a vo tom je.

Lopo

Výlety | datum17.06.03 | 5153x | Poslat e-mailem

Diskuze:Jak se vám výlet na Sněžku líbil? Co navrhujete za další místo?

... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu