Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Podzimní Vltava

Víkend 26.- 28. 9. 03 jsme věnovali tomu, abychom si užili babí léto na Vltavě. Vsadili jsme se na obvyklou trasu z Vyššího Brodu do Zlaté Koruny za den a půl. Z plánovaných šesti lidí jsme finálně jeli tři, ale ani to nás neodradilo a příjemně si to užili.

Pátek 26.9. - Příjezd

Začátek nás trochu postrašil. Cestu BUSem nám zkomplikovala bouračka kousek před Vyšším Brodem, kde to pán se škůdkou napálil do stromu. Místo pro spolujezdce zmizelo a bylo jediné štestí, že tam nikdo neseděl. Řidič se zachoval chladně, auto nechal svému osudu a utekl do lesa. Dva stopaři, které cestou nabral, vypadali zraněně, ale myslím, že to nebylo tak vážné. Po půl hoďce hasiči odstěhovali auto do škarpy a dojel psovod hledat řidiče.
Zajímavé bylo i to, že jsme během cesty probírali, jak se nejlépe zachovat, jak si sednout, když bychom viděli, jak se náš BUS řítí do přímé srážky ...(náhoda?)

Zbytek večera trávíme procházkou po Vyšším Brodě samozřejmě spojenou s hledáním kulturního zařízení. Po několika pokusech jsme skončili v poslední putice, kde jsme dostali maximálně tatranky a čaj. Zdá se, že Tvůrčí krize zapracovala a tak se Špunt ukázal jako Lev salónu a projevila o něj zájem místní Lvice. No, na rovinu to byla spíše neatraktivní, 50letá dáma v náladě, které jsme padli do oka. Špunt seděl nejblíž a tak to měl nejtěžší. Naštěstí se zachoval jako gentleman a my mohli lokál opustit bez větších následků.

Sobota 27.9.

Nechce se mi vstávat, ale není mi to, co platné. Vyrážíme do půjčovny INGE , kde ze známosti dostáváme slevu na 4. člena, něco reklamních materiálů, mapku a ve dvou kánoích vyrážíme po řece.
Se Zdenálem jsme to už jeli několikrát, Špunt je panicky netknut ... (samozřejmě vodáctvím). Stává se z něho můj háček a dostává rychlokurz přímo na vodě. Moc neodmlouvá, učí se rychle. Pádlování mu jde a tak můžu častěji odpočívat.:o)

Jez ve Vyššáku prověřuje naši spolupráci a tak přichází další lekce o tom, co znamená 'Přitáhni' nebo 'Zaber'. Přiznám se, že rozhodně nejsem z nějlepších kormidelníků a na háčku se mi líbí mnohem víc. Po tom co jsme přepádlovali kus Dunaje proti proudu, mě už máloco překvapí.

Jez v Herbertově nám už nedělá potíže a učíme Špunta, jak se koupají háčci. (důkladně! ;-))

Rožumberk

Papírny před Krumlovem

Tady nás to vyloženě zklamalo. Jez byl uzavřen a tak jsme lodě spustili krajní propustí. Koníčkování nám komplikovalo přelézání zábradlí a divných (přezbytečných) plotů.

Krumlov

V krumlovském kempu končí naše první etapa a z nadšením, že jsme tu o hodinu dřív než posledně (cca 16: 00), vyrážíme do Krumlova. Chceme známým přivést oblíbené skleničky a tak spěcháme, aby nám nezavřeli. Opět neúspěšně. Zdá se, že změnili pracovní dobu a tak odcházíme pět s prázdnou. Projdeme se ještě městem, počítáme medvědy a fotíme se u kašny.
V kempu je tzv. Zavírací a tak je otevřeno, tak dlouho dokud se všechno nevypije a na všechno je poloviční sleva. Jako abstinenti si užíváme půllitru čaje a tatranky dohromady za 12 korun. Místní kapela kazí Špuntovi povědomí o hudebním sluchu a ten plánuju, kam pošle pána s basou (cituji:"Slyšíte to? Ta basa je úplně mimo!"), nebo spíš, kam mu tu basu nacpe. Se Zdenálem máme hudební hluch, tak se jen usmíváme.

Neděle 28.9.

Zdenál si bere Špunta k sobě - jsem nucem více pádlovat a nelíbí se mi to. Jez zase malinko cáká a tak háček vypadá jako hastrman. Omluvte velmi nízkou kvalitu obrazu, zdá se, že i můj fotoaparát uronil slzu.

V Krumlově trénujeme našeho nováčka léčbou šokem a tak jede jez pod Hradem na singlu. Vcelku se mu daří a příjemně okoupán s námi obědvá v blízké hospůdce.


Zlatá Koruna

Špunt se nám nepříjemně otrkal a užívá si výsah kormidelníka. Řízení mu jde a komanduje víc než já. Příště bude sedět vzadu, negr. V Koruně jsme zase o hoďku dřív, než jsme čekali a tak vyrážíme hledat nějakou huspůdku kvůli obědu. Máme smůlu a tak si užíváme Špuntových zásob. My ho nemít ... :o)

Byla to zase super voda. Trochu mě mrzí, že s námi nejeli původně plánovaní začátečníci, protože by to byla ještě větší zábava. Se Špunta jsme udělali vodáka a tak je zase krok před nimi...

Lopo

Výlety | datum06.10.03 | 4665x | Poslat e-mailem

Diskuze:Podzimní Vltava

Články na podobné téma

Babí léto na Vltavě (vyšlo 12.09.03)
Vltava - červen 2003 (vyšlo 12.06.03)
Víkend na Vltavě (vyšlo 22.05.03)
... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu