Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Cesta za sněhem-Fotogalerie

Původně jsme jeli stavět iglů, ale když jsme zjistili, že je to s tím sněhem fakt zlý, udělali jsme si z toho alespoň hezkej vandr po Jeseníkách.

Obsah


Záhraby

Poté, co se od běžkařů dovídáme, že plánovaná Tetřeví chata, není veřejnosti přístupná, měníme plány. Na iglů není dost sněhu snad ani na Pradědu a tak si hledáme náhradní tábořiště. Každý si, dle své fantazie staví domeček, kde by měl strávit noc. Jak to po dvou hodinách dopadlo?


Vylet za snehem Vylet za snehem
Vylet za snehem Vylet za snehem Vylet za snehem
  • Lucka, si našla pěkné místečko pod stromem, ale psychicky jí stavba tak zmohla, že si myslí, že je králík.
  • Martin prokázal největší kopáčské umění a postavil si úžasnou noru. Prý by v ní spát ani nemusel, ale zvenku vypadala skvěle.
  • Vilda také vsadil na kryté místo pod stromem a byl nadmíru spokojen.
  • Zdenál nám všem ukázal, co bylo naším cílem. Tak má vypadat správný zimní přístřech 1+0 s klimatizací a zpevněným stropem.
  • Hustorek si naplánoval bydlení poblíž mě. Poté, co se pokusil rozšířit svůj obývák o moji terasu, spadla střecha a tak jsme najednou měli společnou i ložnici. A to samozřejmě bez stropu. Tak jsme to trochu zarovnali, aby nám nesněžilo na letiště a začali vzpomínat na dřevěnou chatu, kterou jsme cestou potkali...

Stáhnutí se do chatičky

Vylet za snehemPo konstruktivní diskusi a krátkém hlasování vyrážíme ke zmiňované chatičce. Přiznám se, že jsme s Hustorkem vyměkli a že jsme chtěli mít nad hlavou pořádnou střechu. Dolů to šlo jedna radost. S kopce se šlo výrazně rychleji a naše cesta pro pěší byla ještě čerstvá.
Domeček červeného kříže potřeboval trochu uklidit a zkultivovat, ale času jsme měli dostatek. Střecha měla slušnou díru, jedna boční stěna skoro chyběla a horní patro bylo propadlé. No tři polní lopatky a dvě mačety udělaly svoje a mohli jsme se v klidu nastěhovat.

Vylet za snehem Vylet za snehem
Vylet za snehem Vylet za snehem

Příprava na noc vrcholí. Hustorek si zkouší zda mu zapůjčené věcí sluší a těší se na svůj podzimní spacáček s třemi benzínovými ohřívátky. Já evidentně dopisuju zpravodajství na web, aby z toho i ti, co zůstali doma, něco měli.

Vylet za snehem Vylet za snehem

Poslušně hlásím, že během noci se nic neobvyklého nestalo až na to, že nám spadla improvizovaná střecha. Padající poncho mě jen lehce lízlo a tak jsem mu nevěnoval větší pozornost. Většinu napadaného sněhu skončila na Hustorkovi...

Cestování zpět

Do Loučné jsme dorazili s předstihem a tak jsme hledali hospůdku. Poté, co dobří lidé zabouchali na to správné okno, probudili hospodského až z něj vypadli klíče, svět byl veselejší. Smažák za 38,-, teplá polívka - prostě ráj pro přežívače. Jó, kdyby v Praze byla tak milá obsluha jako tam, to bylo hned líp.
Na to, že do rána evidentně slavil, se choval mile, ochotně a přátelsky - tak jak to má být.

Zdenála jsme konečně přichytili s alkoholem a tak bylo opravdu veselo. Ještě jednu hospodu jsme navštívili v Zábřehu, ale to bylo jen na čajík.


Vylet za snehem Vylet za snehem Vylet za snehem

Slovo závěrem

Vylet za snehemDěkuji všem zúčastněným za výborný víkend, který opravdu stál za to. Iglů nám sice uniklo, ale za to jsme odzkoušeli, jak to na tom sněhu funguje a jak se dá i s běžným vybavením improvizovat. Ladžin spal ve dvou horších spacácích, Vilda měl běžný spacák omotaný dekou, Hustorek nafasoval benzínový ohřívátka a Lucka si odzkoušela ohřívátka pro změnu chemická. No a Zdenálova nová PRIMA a Lamiho Arktida ti jen dělali čest svým výrobcům...


Vylet za snehem

Lopo

Diskuze:Cesta za sněhem-Fotogalerie

Články na podobné téma

Cesta za sněhem-SMS zpravodaj (vyšlo 12.01.2004)
Stavění ledových zámků 2004 (vyšlo 16.12.2003)
Iglu 2003 - část 2. (vyšlo 16.03.2003)
Iglu 2003 - část 1. (vyšlo 16.03.2003)
... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu