Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Iglu 2003 - část 2.

Jak to bylo dál?

Mám malé iglú, na nohy mi ...

Kolem šesté začala být již nepříjemná tma, ale to už jsme dodělávali střechu a marně přemýšleli, jak vlastně dostaneme Zdenála ven, když ještě nemáme vchod. Spokojeně jsme se s Casperem posilnili a za výhružek ohledně náhradního tunelu, jsme začali kopat. No prací v dole bych se asi taky neuživil...

Seznámení z Lopatkou - Lopo, to je Lopatka. Lopatko, to je Lopo.
Vydělíme-li potřebný objem k odhrabání, plochou Lopatky, vyjde nám, že jsem asi blázen No a takhle to vypadá z větší dálky...

Šampaňské jsme sice neměli, ale přesto jsme ukončení stavby náležitě oslavili. Nenechte se zmást vzhledem, iglúčko bylo jako zeškalky, snad jen tentokrát trochu malé... ale o tom později ;-)

Večerní procházka

V této chvíli, kdy jsem očekával, že si užijeme právoplatný pocit vítězství příjemným lenošením, Zdenál navrhuje noční procházku, nebo čajík v místní hospůdce, která prý není daleko. No nebyla, po šesti kilometrech romantického chození jsme dorazili do restaurace Devětsil, kde jsme zakotvili. Zdá se, že mariňáci nejsou v lyžařské oblasti zcela obvyklí a na diskotéku se taky nechodí v maskáčích a tak jsme se stali atrakcí večera. Jelikož víme, že každá správná hospodská pařba, končí bitkou začali jsme zkoumat kvalitu nohy od stolu (nejúčinnější zbraň ve vyhrocené situaci), únikové cesty, ale dále jsme se šklebili na místní výrostky. Bitka se bohužel nekonala a tak jsme si užili dalších milých 6km k našemu hotýlku.
Poučeni loňským nezdarem jsme to tentokrát vyměřili opravdu pečlivě. Bohužel tak akorát pro dva. Po krátkém hlasování o tom kdo bude spát venku, jsme se začali všichni stěhovat dovnitř. To, že se nám Caspera nepodařilo vyšachovat ven, byla opravdu chyba. Poté, co vytáhl svoje nafukovací lehátko a snížil tak náš životní prostor na nepříjemných 40cm, to vypadalo, že dojde k vraždě, nebo se opravdu začneme k sobě tulit. (vražda byla pravděpodobnější). A jak to vypadalo vevnitř?

Urcite jsem si ty nahradni ponozky vzal, kde jen v tomhle .... mohou byt.. Sponsorem tepleho spodniho pradla je ... ACR.
Zdenal pripravuje ohrivatka pro chladnou noc ... ... a louci se s maminkou.

Noc ?!

To, že Zdenál potřebuje být brzo v Praze, jsem věděl už předem, ale to, že budeme stávat ve 3:00, když jdeme spát ve 23:00, to bylo na mě trochu silný kafe. Posilněn touto myšlenkou zavírám oči a usínám bezesným spánkem spravedlivých. Sotva jsem oči zavřel, cítím, že se vedle mě Casper strašně vrtí. "Co děláš Caspere?", ptám se hlasem, který bych vám nepřál ani slyšet."Já mám úplně prochcanej spacák :(", v té chvíli mi byl jeho spacák úplně ukradenej a tak jsem se ještě zeptal: "a kolik je hodin?", když mi odpověděl že 2:55, proklel jsem celý svět a začal se balit ...

(a proč vlastně Casper tolik nadával? Díky časové tísni jsme nestihli iglů zevnitř vyhladit a tak, když začalo být vevnitř teplo, voda nestékala po stěnách jak měla, ale kapala přímo dolů. Naštěstí Casper zabíral největší plochu ;))

Ještě jedna fotka na rozloučenou a valíme na vlak.

Domů, do Prahy, do ...

Spoj z Rokytnice vyjížděl 5:20, cestou míjíme kaliče z diskotéky, kteří se v pohrouženém stavu snaží dostat na nádraží. Našemu kroku nestačí a tak je necháváme za sebou. Z cesty vlakem si kromě přestupu, výměny průvodčích a tunelu v Praze, moc nepamatuju - předpisově jsem vytuhnul a dospával noc.

To, že to byla úžasná akce, je bezpochyby. Pár detailů by to chtělo ještě doladit, ale to třeba příští rok - člověk se pořád učí. Ve větším počtu by to bylo taky zajímavější a tak Zdenál přišel z myšlenkou, že zapůjčí od známé chatičku přímo v Říčkách a tak se bude přes den stavět, večer se posedí a kdo bude chtít půjde do iglů a zbytek zůstane pod střechou, ale to zase za rok ...

všechny obrázky v plné velikosti

Lopo

Outdoor, survival | datum16.03.03 | 2705x | Poslat e-mailem

Články na podobné téma

Iglu 2003 - část 1. (vyšlo 16.03.03)
Cesta za sněhem-Fotogalerie (vyšlo 20.01.04)
Cesta za sněhem-SMS zpravodaj (vyšlo 12.01.04)
Akce za rok 2003 - zúčtování (vyšlo 28.12.03)
Stavění ledových zámků 2004 (vyšlo 16.12.03)
... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu