Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Stínadla Revolutions - díl 1.

Jak vypadají Rychlé šípy v 21. století, když se do toho opřou Šatrhajové?

 

    Rychlošípáci se sešli na svém obvyklém místě v ulici "Na bojišti". Tentokrát ale všichni tušili, že se děje něco důležitého. Všichni věděli, že se blíží další Akce. Stínadla znova ožívají a oni budou čelit další hrozbě. Rychlonožka nedorazil. Každý se mohl svobodně rozhodnout a přestože jsme věděli, že nám bude chybět, nikdo se na něj nezlobil. Tady nebyl čas na hrdinství.
Každý ještě naposledy zkontroloval plné zásobníky, neprůstřelnou vestu a nabitý mobil.

Stínadla Revolutions mohli začít ...

Poznámka autora

Celej tenhle článek je důkazem schizofrénie autora. Tedy, co je psáno běžným písmem, tak to prožíval Jarka Metelka a co je kurzívou, tak to viděl Lopo osobně
Doufám, že to pochopíte, plantážníci, negři

Tleskač je mrtev

Vyrážíme na první schůzku s někým, kdo nás potřebuje. Přicházíme k ulici Ke Karlovu, kde čeká zahalený cizinec v kožené bundě a tmavých brýlích.

"Musíte zjistit, kdo to udělal! Povídám vám, nebyla to sebevražda. On dělal na něčem důležitém... Já ho znal ..." pokřikoval neznámý. "Myslíte, že jen tak skočil z Nuseláku? Ne-ne, někdo mu pomohl. Já sám to zjišťovat nemohu, ale vy ano. Najděte jeho deník a dozvíte se všechno..."

CyberSatrh-Stinadla Revolutions CyberSatrh-Stinadla Revolutions

Takhle nějak začínal CyberŠatrh (CS), který pro nás nachystal Ladžin a Krizoň. Na jeden den jsme se stali členy pověstného klubu Rychlé šípy. Jindřich byl Mirek Dušín (MD), Zdenál Jindra Hojer (JH), Sáhib Červenáček(CE) a já Jarka Metelka (JM). S postavami jsme měli občas potíže, Modrému životu jsme už trochu odrostli a nadávat někomu jen do "plantážníků", je těžší než jsme čekali. No, za každý prohřešek jsme si naordinovali 10 kliků ...

Podle fotek, které jsme od neznámého získali, jsme začali hledat místo, kde Tleskač dopadl. Neměli jsme pocit, že bychom tam mohli po několika dnech ještě něco najít, ale jinou stopu jsme neměli.

CyberSatrh-Stinadla Revolutions

Zamyslel jsem se nad situací jako spolutvůrce obdobných akcí a říkal jsem si. Teď bychom mohli potkat nějakého houmlesáka, který něco sebral nebo aspoň viděl. Svěřuji se Zdenálovi a pomalu přicházíme ke křižovatce chodníků. Začínám se usmívat.

"Novýýý Prooostóóórr, kupte si NP. Vááánočníííí vydááánííí..."

CyberSatrh-Stinadla Revolutions

Muž bez domova vypadal zuboženě. Hrozné tepláky mu plandaly, bunda už taky pamatovala několik majitelů. Kupujeme si od něj noviny a snažím se Mirkovi vysvětlit, že mu to vrátíme z klubových peněz. ;-) Z homelessačky za chvilku vypadává, že všechno viděla a že tu plechovou krabičku, co tam ležela, má v domečku pod mostem a že nám ji klidně střelí.

Máme to ale štěstí, Tleskačův deník je nám nadosah. Přicházíme k Botiči a náš nový přítel nás láká do svého 3+7 (3 metry pod mostem, 7 metru od žebříku). Nedočkavě se těšíme na deník, když najednou ze tmy vybíhá maskovaná postava. V ruce drží Tleskačova Palma a hystericky se směje. Homelessačka smutně kouká a pokřikuje "Chyťte ho, to je moje. Já to našla ...Je to můj, můj milááášššek."

Zloděj se na druhé straně potoka chystal utéct po žebříku, ale tam na něj už čekal Jindra. Příliž ale nelenil a raději se rozběhl korytem s tím, že svoji kůži nedá levně. Tentokrát už neváhám. Tasím pistoli a vyrážím za ním. "Stůůůůj!"

V této chvíli mám silný morální problém. Jako šípáci jsme se dohodli, že nebude střílet po nikom, kdo si sám nezačně. Ale co mám dělat s chlapem, kterej nám ukradne Palma a běží pryč? Rozhodl jsem se trochu pokulhánovsku...

CyberSatrh-Stinadla Revolutions

Běžím po druhém kraji koryta. Mezi námi je cca 2m potoka. Střelím ho do stehna, začne kulhat, dojdeme k němu, ošetříme ho a vážně si promluvíme. Práásk. Zásah. Maskovaný začíná kulhat. Hledám místo, kde bych mohl v klidu překročit vodu, když raněný zázračně ožívá a už zase běží pryč. Neváhám a běžíme druhé kolo. Za běhu, když už mám pocit, že je potok o něco užší, zkouším přeskočit na druhou stranu. Až na dopad mi to vyšlo docela dobře. Kolena lehce zazvoní o dlažbu, modrý život se malinko zatřese, a morálně silnější dobíhám zloděje. Další dvě rány jsou spolehlivější než třikrát "Stůj" a zločinec leží na zemi.

Po krátké potyčce, kterou jsem musel podpořit pákou z Musada, jsem se stal černou ovcí družiny. Pro další setkání jsem sloužil jako varovný argument. "Buď budeš spolupracovat nebo na Tebe pustíme Jarku..." Stal se ze mě pan Chodný ;-).

"Tak Ty jsi Široko?" říkáme překvapeně. Po krátké diskusi se dozvídáme pár drobností a mezitím prozkoumáváme Tleskačův Palm. Chybějící stylus byl jem předehrou k prasklému sklíčku a to že dotykový display odešel za svým majitelem, nás rovněž příliž nepotěšilo. Mechanická tlačítka naštěstí fungují a tak se dovídáme, že Tleskač si našel práci v knihovně v Mikulandské ulici.

Jindřich nechce jet tramvají načerno a tak se vydáváme pěšky směrem k Národní třídě. Na Karláku se zastavujeme v nonstopu a doplňujeme zásoby cukrů a tekutin.

Průjezd plný ostudy

Šípáci se zastali před vraty do průjezdu. "Číslo 5 - tady to musí být". Zevnitř se ozývají podivné zvuky a tak s Jindrou v čele vcházíme dovnitř. Průjezd je plný lidí se žlutými plackami "Co vont?". Vypadá to, že úplně vepředu někoho mlátí baseballovou pálkou. Jindra se vrhá k bitému a ani zbytek skupiny nemešká a každý dělá co umí nejlépe...

Tahle část byla pro mne největším osobním zklamáním. Zdenál se vrhl dopředu zachraňovat, já si mezitím všiml vytažených zbraní a než se rozhodl, co dál, Jindřich nás všechny překvapil. Zvedl ruce nad hlavu a začal odcházet pryč. Jak jsem se posléze dozvěděl, tak i já se Sáhibem jsme po jeho vzoru udělali totéž a vyšli před vrata, která se za námi zabouchla.

Tak a je to v ----, docvaklo mi venku. Vždyť nám tam zakukal Zdenál. Jsem bezradnej, Jindřich se snaží něco vymyslet a Sáhibovi se zasekla pistole. Bojová efektivnost týmu 0,0%. Trochu se konsolidujeme a zkoušíme se dostat dovnitř. Vrata jsou ale zavřená a někdo je drží z druhé strany. Stydím se podruhé. Zkoušíme zatlačit a daří se nám pootevřít dveře. Pokoušíme se střelit dovnitř pár ran, ale jak jsem se později od Zdenála dozvěděl, tak jediná rána našla svůj cíl a to do jeho ramene.

Vracíme se opět před dveře, kde řešíme, co dál. Po chvíli zpoza dveří vypadává postřelený Zdenál a po něm vycházejí organizátoři, kteří se přesunují na další stanoviště.

Rychle ošetřujeme zraněného Vonta, který se nám představuje jako Losna. Děkuje nám za záchranu a vysvětluje, co se děje ve Stínadlech. "Připravuje se volba Velkého Vonta a já jsem jeden z kandidátů. Pokud mi pomůžete, odvděčím se vám". Víme, že k deníku potřebujeme získat klíč a tak uzavíráme spolupráci. My zapůjčíme deník a ty nám věnuješ k němu klíč.

Po dohodě nás ještě láká Tleskačovo pracoviště a tak vycházíme po schůdkách nahoru do knihovny.

TO BE CONTINUED ... (jsou dvě v noci a jsem fakt utahanej)

Jarka Metelka, Lopo

Lopo

Akce M&M | datum06.01.04 | 2449x | Poslat e-mailem

Diskuze:Stínadla Revolutions - díl 1.

Články na podobné téma

Stínadla Revolutions, díl 2. - foto (vyšlo 15.02.04)
... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu